Nieuws:

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
Heb je de activerings-mail niet ontvangen?

Auteur Topic: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?  (gelezen 98067 keer)

Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #475 Gepost op: 2015/06/03, 12:37:16 »
Niet om MS nu een duw in de rug te geven als het om open source gaat, maar ze zijn wél een stuk actiever betrokken met open source en bezig met zelf open sourcen van producten dan vroeger. Natuurlijk kan het altijd beter en ik vind het ook een jammerlijke beslissing van de Belgische regering.

Offline Ron

  • Forumteam
    • r0n
    • Over Tholen
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #476 Gepost op: 2015/06/03, 13:10:41 »
Maar ze weigeren de open-standaarden waar ze kunnen, alleen dat is voor mij al voldoende om het niet te gebruiken.
Zolang ze standaard DOC en DOCX gebruiken voor ducumenten, moeten ze nog veel leren :lol:
Openstandaard Evangelist, OpenSource Promotor, OpenData voorstander.
Xubuntu gebruiker en voorstander
Er is ook nog een andere hobby.

Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #477 Gepost op: 2015/06/03, 13:24:31 »
DOCX is een open standaard volgens de regels van de Europese en Internationale standaardencommissie. Dus óf die 2 moeten omgekocht zijn óf het is gewoon waar.

O ja mensen, vergeet niet dat we ook een Ubuntu-NL-thema hebben voor Chrom(e)ium(-gebaseerde browsers) :)
https://chrome.google.com/webstore/detail/ubuntu-nl/dblbgmgnnegalmgfdgbcmgldfgclnlcn
« Laatst bewerkt op: 2015/06/03, 14:01:20 door Vistaus »

Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #478 Gepost op: 2015/06/03, 13:36:30 »
Dell helpt als 'grote jongen' zijnde in ieder geval mooi mee de laatste tijd :)
http://fossforce.com/2015/06/dell-bets-on-ubuntu/

Offline markba

  • Lid
    • http://markbaaijens.nl/
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #479 Gepost op: 2015/06/03, 14:06:32 »
DOCX is een open standaard volgens de regels van de Europese en Internationale standaardencommissie.
Maar hoe ze er aan zijn gekomen?

MS heeft dit spel destijds met list, bedrog, omkoping en corruptie gespeeld. En daarbij is die standaard zo complex en vaak in zichzelf tegenstrijdig dat ie eigenlijk niet correct te implementeren valt; vandaar ook dat de compatabiliteit van docx met bv LO te wensen overlaat. Logisch dat het certificeringsproces niet eerlijk had kunnen verlopen: want naar objectieve maatstaven zou het nooit gecertificeerd kúnnen worden. Het is alsof je door een door jou omgekochte rechter wordt vrijgesproken van een misdaad (die je daadwerkelijk gepleegd hebt) en daarbij, hypocriet tot op het bot, hoog van de toren roept: het recht heeft gezegevierd!

Technisch klopt het idd dat docx een open standaard is, daar heb je gelijk in. Maar daar is alles mee gezegd....

Offline Bloom

  • Lid
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #480 Gepost op: 2015/06/03, 14:54:00 »
Oorspronkelijk had de Belgische federale regering zichzelf in nauwe schoentjes gebracht door een wet uit te vaardigen die van de overheid eiste dat er van open formaten en ISO-standaarden gebruik gemaakt zou worden voor alle documenten. Dat veroorzaakte toen nogal wat paniek, want dat kon toen wel eens betekenen dat er over heel de overheid overgestapt moest worden naar OpenOffice!
Dat Microsoft erin slaagde zijn "Office Open XML" als ISO-standaard "goedgekeurd" (inderdaad gewoon door valsspelen) te krijgen, was een ware opluchting voor de overheid, want nu kon er zoals vanouds gewoon verder met Windows en Office verdergewerkt worden, want dat was nu immers een ISO-standaard!

En ook nu verdraait Microsoft weer vertrouwde terminologie. Open source wil niet zeggen dat je de broncode op een beveiligde locatie van de fabrikant kunt inkijken en dat je daar verder niets mee mag doen en via een "non disclosure agreement" daar ook niets van mag meedelen aan derden. Niemand schijnt er trouwens aan te denken dat het in zo'n scenario best mogelijk is dat je een "opgepoetste" broncode te zien krijgt waar bijvoorbeeld niets van spyware in te zien is, terwijl dat in werkelijkheid wél ingebouwd zou zijn...

Offline markba

  • Lid
    • http://markbaaijens.nl/
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #481 Gepost op: 2015/06/03, 15:35:56 »
Dat Microsoft erin slaagde zijn "Office Open XML" als ISO-standaard "goedgekeurd" (inderdaad gewoon door valsspelen) te krijgen, was een ware opluchting voor de overheid, want nu kon er zoals vanouds gewoon verder met Windows en Office verdergewerkt worden, want dat was nu immers een ISO-standaard!
Ja, mooi he, ambtenaren die wéér eens niets hoeven te doen.  :D En niet alleen haalden al die overheden opgelucht adem (oei, oei, ze zouden eens met een ander office-pakket dan het 'vertrouwde' moeten werken), maar uiteraard ook/vooral MS zelf. Het komt ze allebei zoooo goed uit dat je bijna gaat denken dat ze het vooraf zo afgesproken hebben.  :D Want je zou denken dat met al die malversaties die er zo dik bovenop lagen, er toch wel iemand vanuit de overheid aan de bel getrokken zou hebben? Niet dus, rara. ( mogelijk dat daardoor de échte open standaard (ODF) nooit een kans gehad heeft)


(heb het plaatje wel vaker geplaatst, maar 1 beeld zegt meer dan 1000 woorden)

Offline testcees

  • Documentatieteam
    • testcees
    • www.testcees.nl
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #482 Gepost op: 2015/06/03, 16:11:30 »
Niemand schijnt er trouwens aan te denken dat het in zo'n scenario best mogelijk is dat je een "opgepoetste" broncode te zien krijgt waar bijvoorbeeld niets van spyware in te zien is, terwijl dat in werkelijkheid wél ingebouwd zou zijn...
Bij Linux denken ook maar weinig mensen aan zo’n scenario of gebruik jij geen pakketten maar compileer en installeer je alles zelf vanuit de openbare broncode?
Klik links bovenin op Documentatie

Offline Ron

  • Forumteam
    • r0n
    • Over Tholen
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #483 Gepost op: 2015/06/03, 16:18:07 »
Dat Microsoft erin slaagde zijn "Office Open XML" als ISO-standaard "goedgekeurd" (inderdaad gewoon door valsspelen) te krijgen, was een ware opluchting voor de overheid, want nu kon er zoals vanouds gewoon verder met Windows en Office verder gewerkt worden, want dat was nu immers een ISO-standaard!
Maar geen open-standaard en dus afgekeurd binnen de EU!
Microsoft heeft ook een poging gedaan met het 'OpenDoc'-bestandsformaat voor kantoordocumenten, bij het ISO-standaardeninstituut, Microsoft heeft een eigen 'open-standaard' die het snel tot goedgekeurde openstandaard wil verheffen.
Het expertisebureau Ecma International heeft Office 'OpenXML' al erkend als standaard.
Ecma heeft nu dit 'open-source'-bestandsformaat (sinds Office 2007) met een aanbeveling ingediend bij de International Standards Organisation (ISO), voor een evaluatie.
Via die weg zou Office OpenXML binnen negen maanden ook een ISO-standaard kunnen zijn.
Het concurrerende OpenDocument-formaat (gepromoot door onder meer IBM en SUN ) is al erkend sinds 2006.
Het OpenDoc-formaat komt toe aan de wens van overheden om minder afhankelijk te zijn van één aanbieder (Microsoft).
Dankzij OpenDoc hopen de Europese overheden een brug te kunnen slaan tussen softwarepakketten van verschillende aanbieders, zodat zij niet aan verplichte winkelnering hoeven te doen.
De zucht van overheden naar minder afhankelijkheid van Microsoft is een groot gevaar voor de softwarereus uit Redmond.
Het gaat alleen al in Europa om vele honderdduizenden licenties bij ambtelijke instituten.
Vandaar dat Microsoft vaart zet achter een eigen openstandaard.
Eigenlijk een semi-open standaard.
Microsoft houdt het recht om eigenhandig de standaard weer te veranderen/uit te breiden.
Om deze reden is het dus een afgekeurde openstandaard. (zie het eerste punt hieronder)
Tenslotte moet een openstandaard aan de volgende eisen voldoen:

  1.  De standaard is goedgekeurd en zal worden gehandhaafd door een not-for-profit organisatie, en de lopende ontwikkeling gebeurt op basis van een open besluitvormingsprocedure die toegankelijk is voor alle belanghebbende partijen (consensus of meerderheidsbeschikking enz.);
   2.  De standaard is gepubliceerd en over het specificatie document van de standaard kan vrijelijk worden beschikt of het is te verkrijgen tegen een nominale bijdrage.
        Het moet voor een ieder mogelijk zijn om het te kopiëren, beschikbaar te stellen en te gebruiken om niet of tegen een nominale prijs;
   3.  Het intellectuele eigendom - m.b.t. mogelijk aanwezige patenten - van (delen van) de standaard is onherroepelijk ter beschikking gesteld op een royalty-free basis;
   4.  Er zijn geen beperkingen omtrent het hergebruik van de standaard;

« Laatst bewerkt op: 2015/06/03, 16:22:19 door Ron »
Openstandaard Evangelist, OpenSource Promotor, OpenData voorstander.
Xubuntu gebruiker en voorstander
Er is ook nog een andere hobby.

Offline markba

  • Lid
    • http://markbaaijens.nl/
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #484 Gepost op: 2015/06/03, 16:26:47 »
@Ron. Hier zie ik nergens dat het formaat NIET als ISO-standaard is goedgekeurd: http://nl.wikipedia.org/wiki/Office_Open_XML

Offline Ron

  • Forumteam
    • r0n
    • Over Tholen
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #485 Gepost op: 2015/06/03, 16:38:14 »
Klopt, maar een ISO standaard is niet hetzelfde als een open-standaard!
Kijk voor de lijst van door de overheid goedgekeurde openstandaarden op de site https://lijsten.forumstandaardisatie.nl/lijsten/open-standaarden?lijst=Pas%20toe%20of%20leg%20uit&status[]=Opgenomen&pagetitle=pastoeof van de Nederlandse overheid.
Deze link werkt mogelijk niet door de vierkante haken.
Daarom even een verwijzing naar mijn website. (zie de bronvermelding onderaan)
Openstandaard Evangelist, OpenSource Promotor, OpenData voorstander.
Xubuntu gebruiker en voorstander
Er is ook nog een andere hobby.

Offline markba

  • Lid
    • http://markbaaijens.nl/
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #486 Gepost op: 2015/06/03, 16:53:23 »
Klopt, maar een ISO standaard is niet hetzelfde als een open-standaard!
Kijk voor de lijst van door de overheid goedgekeurde openstandaarden op de site https://lijsten.forumstandaardisatie.nl/lijsten/open-standaarden?lijst=Pas%20toe%20of%20leg%20uit&status[]=Opgenomen&pagetitle=pastoeof van de Nederlandse overheid.
(de link doet het gewoon)
Het lijkt er idd op dat ISO/IEC 29500 (OOXML) niet als open standaard voor NL geldt. Wel kom ik m hier tegen: https://lijsten.forumstandaardisatie.nl/internationale-ontwikkelingen/elektronische-documentformaten

Daar staat:
Citaat
Dit dossier wordt verkend daar er belangrijke ontwikkelingen zijn op het gebied van internationale standaarden, waarvan de ‘Lijst open standaarden pas toe of leg uit’ er drie bevat. Op basis van de verkenning wordt een advies gegeven. Dit advies is beschikbaar in het hoofdrapport.
(wat dat dan betekent?

Offline Ron

  • Forumteam
    • r0n
    • Over Tholen
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #487 Gepost op: 2015/06/03, 17:28:24 »
Zolang MS zich het recht geeft, om éénzijdig aanpassingen in de standaard door te voeren, kan en mag het geen open-standaard zijn.
Mogelijk dat tussen zwart en wit tegenwoordig nog een grijs gebied is?
Voorlopig mag je alle files in een gesloten-standaard van een overheid weigeren, en kan je zelf gewoon ODF files naar overheden sturen.
Openstandaard Evangelist, OpenSource Promotor, OpenData voorstander.
Xubuntu gebruiker en voorstander
Er is ook nog een andere hobby.

Offline jvecht

  • Lid
    • Just Vecht
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #488 Gepost op: 2015/06/03, 18:22:24 »
Zullen we maar weer on-topic gaan?
GIMP bundel 2018  38 cursussen met mooi oefenmateriaal. Lekker lezen of er wat van opsteken!
  Boekje "Werken met Xubuntu" 5000+ downloads!
     Het Helpmij Magazine Mei 2021

Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #489 Gepost op: 2015/06/19, 11:48:51 »

Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #490 Gepost op: 2015/07/07, 13:30:59 »
En nu ook in India, Lenovo met Ubuntu: https://plus.google.com/+WorldofGnomeOrg/posts/2qZhAbcuMps

Offline jvecht

  • Lid
    • Just Vecht
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #491 Gepost op: 2015/07/07, 17:30:58 »
En nu ook in India, Lenovo met Ubuntu: https://plus.google.com/+WorldofGnomeOrg/posts/2qZhAbcuMps

Vistaus, jij verdient echt de Off-Topic Cup. Jammer dat we die nog niet hebben :D !
GIMP bundel 2018  38 cursussen met mooi oefenmateriaal. Lekker lezen of er wat van opsteken!
  Boekje "Werken met Xubuntu" 5000+ downloads!
     Het Helpmij Magazine Mei 2021

Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #492 Gepost op: 2015/07/07, 19:44:09 »
Wellicht ligt het aan mij, maar ik snap het niet: hoezo is het offtopic? Het gaat toch om de verspreiding van Linux in dit topic? Lenovo verspreidt Linux in India door Ubuntu te leveren op laptops :)
« Laatst bewerkt op: 2015/07/07, 19:47:46 door Vistaus »

Offline jvecht

  • Lid
    • Just Vecht
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #493 Gepost op: 2015/07/07, 19:47:42 »
Hoezo is het offtopic? Het gaat toch om de verspreiding van Linux in dit topic? Lenovo verspreidt Linux in India door Ubuntu te leveren op laptops.

En die twee woorden in de topic achter de dubbele punt dan: "nieuwe strategieën"?  Die doen er zeker niet toe?
GIMP bundel 2018  38 cursussen met mooi oefenmateriaal. Lekker lezen of er wat van opsteken!
  Boekje "Werken met Xubuntu" 5000+ downloads!
     Het Helpmij Magazine Mei 2021

Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #494 Gepost op: 2015/07/07, 19:50:33 »
Oh, dat had ik niet direct door, excuses voor mijn domheid :-[ (en bedankt voor de terechtwijzing!)

Offline Ron

  • Forumteam
    • r0n
    • Over Tholen
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #495 Gepost op: 2015/07/07, 22:50:38 »
En die twee woorden in de topic achter de dubbele punt dan: "nieuwe strategieën"?  Die doen er zeker niet toe?
Het is wel een nieuwe strategie van Lenovo, dus ....... :lol:
Openstandaard Evangelist, OpenSource Promotor, OpenData voorstander.
Xubuntu gebruiker en voorstander
Er is ook nog een andere hobby.

Offline jvecht

  • Lid
    • Just Vecht
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #496 Gepost op: 2015/07/07, 22:56:22 »
Tweede plaats in het Off Topic Cup klassement voor onze Ron!

[jullie snappen toch wel dat ik licht door de warmte bevangen ben?]
GIMP bundel 2018  38 cursussen met mooi oefenmateriaal. Lekker lezen of er wat van opsteken!
  Boekje "Werken met Xubuntu" 5000+ downloads!
     Het Helpmij Magazine Mei 2021

Offline Ron

  • Forumteam
    • r0n
    • Over Tholen
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #497 Gepost op: 2015/07/08, 00:46:52 »
[jullie snappen toch wel dat ik licht door de warmte bevangen ben?]
En jouw bericht is OnTopic?
Alle gekheid op een stokje, zullen we weer [OnTopic] gaan?
Openstandaard Evangelist, OpenSource Promotor, OpenData voorstander.
Xubuntu gebruiker en voorstander
Er is ook nog een andere hobby.

Offline Timo

  • Forumteam
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #498 Gepost op: 2015/07/08, 08:28:08 »
[jullie snappen toch wel dat ik licht door de warmte bevangen ben?]
En jouw bericht is OnTopic?
Alle gekheid op een stokje, zullen we weer [OnTopic] gaan?
Toevoeging: laat het bepalen van off- en ontopic en het uitreiken van prijzen voortaan liever aan de moderators over. Mocht je het echt niet kunnen laten, dan mag je een open sollicitatie sturen. ;)

Offline jvecht

  • Lid
    • Just Vecht
Re: Verspreiding van Linux: nieuwe strategieën?
« Reactie #499 Gepost op: 2015/07/08, 09:27:54 »
Nou begin ik me goed te ergeren. Dat ligt niet aan jou, Timo, en ik waardeer jullie inzet om dit Forum draaiende te houden.

Het was MIJN verzoek om weer ontopic te gaan in MIJN post 530, waar lekker overheen gepraat werd. En om dat nou maar eens met een kwinkslag te pareren kwam ik met die offtopic cup.

Discussie gesloten. Ik heb er even genoeg van.
GIMP bundel 2018  38 cursussen met mooi oefenmateriaal. Lekker lezen of er wat van opsteken!
  Boekje "Werken met Xubuntu" 5000+ downloads!
     Het Helpmij Magazine Mei 2021