Trouwens nog een tip: als je soms een programma in het Engels wilt opstarten terwijl je bijvoorbeeld de Nederlandstalige Ubuntu hebt, kun je doen:
LANG=C firefox
Waar je nautilus door een willekeurig programma vervangt. Zo kun je even de Engelstalige variant van het programma bekijken, zeer handig voor tutorials.
Waar staat die C dan voor? Is dat altijd de standaardtaal van de software in kwestie of zo?
C staat voor C, de programmeertaal. Deze parameter vervangt de
locale (op z'n Engels), zoals dat heet. C is de standaardlocale, dat wilt zeggen, geen gelocaliseerde informatie (zoals o.a. taal, meetsysteem, datumnotatie, tijdzone, valuta, ...)
In een programma dat gebruik maakt van gettext voor vertaalde versies, wordt de _()-functie gebruikt om een stuk tekst te vertalen, bijvoorbeeld, in plaats van
"Press OK to continue"
zou je schrijven
_("Press OK to continue")
Als dat er staat, en er bestaat een vertaling voor het stukje tekst in de door jou gekozen taal (die een vertaler maakt en meegeleverd wordt met het programma in een vertalingenbestand), dan zal de _()-functie de oorspronkelijke tekst vervangen door de vertaling. Als er geen vertaling beschikbaar is, of je gebruikt de "C" locale, zal gettext gewoon de oorspronkelijke tekst teruggeven.
- SeySayux