Gisteren heb ik winehq geïnstalleerd in een verse (ook gisteren) debian 11 xfce omgeving. Daarnaast heb ik ook de fonts van windows 7 geïnstalleerd.
Ik wil het programma Toneprint van TC-Electronic draaien. Dit is een programma dat niet geïnstalleerd hoeft te worden. Het heeft geen installatieprogramma. Ik start het met de volgende opdracht:
wine /home/peer/.wine/drive_c/toneprint/TonePrint_64bit_4.4.18_4abab17.exe
Het programma start maar er zijn twee problemen:
1. De muis: Als de muis bovenin het scherm is dan is de muis zichtbaar. Als ik de muis naar beneden verplaats dan wordt de muis onzichtbaar. Reageert nog wel op dubbelklikken.
2. De fonts zijn niet scherp. Het totale beeld is minder scherp dan in een (virtuele) windowsomgeving. Het lijkt alsof ik een videodriver mis in wine.
Met google heb ik nog geen oplossingen kunnen vinden.
Welke mogelijkheden heb ik om deze problemen aan te pakken?

edit: ik ben bang dat toneprint niet goed werkt onder wine. Zojuist notepad geprobeerd en dat programma draait gewoon prima onder wine.