Ik draai inmiddels een aantal weken Ubuntu, en het bevalt prima. Zo goed dat ik besloten heb windows weg te gooien en m'n ntfs-partities om te schakelen. Windows is er inmiddels af, en ik zit nu nog met 1 ntfs-partitie.
Mijn plan was deze partitie telkens een stuk kleiner te maken en bestanden over te hevelen naar een groter wordende ext3 partitie. Ik heb ntfsutils geinstalleerd om ntfsresize te kunnen gebruiken, alleen werkt deze niet.

Als ik resize krijg ik de volgende foutmelding:
ERROR: Extended record needed (1048 > 1024), not yet supported!
Please try to free less space.
Ik heb inmiddels veel verschillende groottes geprobeerd (tot zo klein als 500mb), en ook veel ruimte vrijgemaakt op de schijf (heb nu ~85/210gb vrij). Foutmelding blijft echter. Elders heb ik de suggestie gevonden om het bestandssysteem eerst te defragmenteren. Probleem is echter dat ik alleen defrag-tooltjes voor Windows heb gevonden. Iemand suggesties hoe ik te werk kan gaan. Zou het eventueel mogelijk en veilig zijn een defragmentatie-tooltje onder Wine uit te voeren?