Mijn nog vrij recente Vaio laptop is met zijn hardware en geweldige beeldscherm (1920x1080) in theorie uitermate geschikt voor HD video playback. Onder Win7 zijn volle bluray bestanden/schijven geen enkel probleem, maar onder 11.10 is het bekijken van een HD MKV-bestand met een resolutie van "slechts" 1280x720 al niet te doen. Hij trekt 't gewoonweg niet.
Ik ben dedicated Ubuntu 11.10 64 bits gebruiker (SSD) en heb W7 niet in dual boot, maar op het orginele schijfje staan. Dus "even" switchen om een filmpje/serie te kijken is niet te doen. Video playback is in mijn ervaring altijd moeilijk geweest onder Ubuntu. In ieder geval i.r.t. de hardware die ik tot nog toe gehad heb (ATI en nVidia).
Zo'n beetje alle spelers heb ik geprobeerd, waaronder (S)mplayer, VLC en Totem (die de beeldverhouding altijd verkeerd pakt).
Is er iets wat ik kan doen om video playback te verbeteren?
Wat zijn de toekomstperspectieven?
Waarom werkt het onder Win7 wel en Ubuntu 11.10 niet?
Unity 2D is minder problematisch. Waarom zit (default) 3D in de weg?
Alvast dank!