Als je zou opstarten met een full screen console, en daarna midnight commander installeert (sudo apt-get install mc), dán ben je meteen "back in de early nineties"!
De linux terminal is ongemeen krachtiger en eleganter dan de DOS terminal. Het duurt inderdaad wel even voor je die kracht en elegantie snapt.
Met een basiskennis van een vijftiental commandos uit de enkele duizenden, kan je al goed overleven aan de terminal. Het is belangrijk dat je je informatie kan vinden: "apropos" om eens te zien welke commando's mogelijk in aanmerking komen, "man" om te zien hoe ze werken.
Het lezen van de "man" pagina's is een kunst op zich. Ze klinken zwaar en technisch, maar zijn eigenlijk zeer efficient eens je het systeem wat doorhebt.