Nieuws:

Ubuntu-NL weer online!

Na een periode van technische problemen en een overbelaste server zijn we eindelijk weer bereikbaar.
Samen met Hobbynet, onze sponsor en hostingpartner, hebben we een oplossing gevonden zodat alles weer soepel draait.

Bedankt voor jullie geduld en begrip. We hopen nu weer verder te gaan waar we gebleven waren.

Het team van Ubuntu-NL

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
Heb je de activerings-mail niet ontvangen?

Auteur Topic: Vraagje over Grub 2 bewerken  (gelezen 1936 keer)

Vraagje over Grub 2 bewerken
« Gepost op: 2010/01/26, 10:35:44 »
Ik heb de wiki gelezen over grub 2 http://wiki.ubuntu-nl.org/community/Grub2
Daarin staat bij het volgende hoofdstuk:

/boot/grub/grub.cfg
Het belangrijkste stuurbestand voor GRUB 2 is grub.cfg. Het "vervangt" in zekere zin /boot/grub/menu.lst uit de vorige versie, met als belangrijk verschil dat het NIET de bedoeling is om grub.cfg rechtstreeks te wijzigen.

Nu is mijn vraag, waarom is het NIET de bedoeling om grub.cfg rechtstreeks te wijzigen. Ik heb het namelijk (eigenwijs als ik ben) wel gedaan, en het werkt perfect.
Ik heb geen bijzondere veranderingen of zo (alleen namen en volgorde van opstarten en de tijd vertraging van opstarten).

Loop ik nu gevaar ?

Gr Karel,

Ik gebruik Linux Ubuntu 12.04 Unity & Windows 8.1

Mijn overstap weblogs zijn: http://overstappen2ubuntu.wordpress.com & http://overstappen2linuxmint.wordpress.com

Offline Pjotr

  • Lid
    • Makkelijke Linuxtips
Re: Vraagje over Grub 2 bewerken
« Reactie #1 Gepost op: 2010/01/26, 11:13:11 »
Geen gevaar, hoor...  :)

Het enige is wel, dat je na een kernel-bijwerking alles weer opnieuw kunt gaan veranderen. De wijzigingen zijn namelijk niet blijvend: bij een nieuwe kernel krijg je ook weer sudo update-grub en dan genereert Grub weer een nieuw menu. Je eigen wijzigingen zijn dan weg.
« Laatst bewerkt op: 2010/01/26, 11:14:49 door Pjotr »

Re: Vraagje over Grub 2 bewerken
« Reactie #2 Gepost op: 2010/01/26, 12:10:39 »
Gelukkig dan maar.

Ik lees net het volgende:

/etc/default/grub

Dit configuratie bestand bevat informatie die voorheen in het bovenste gedeelte van GRUB menu.lst stond of als optie aan het einde van de kernel regel.

Begrijp ik het dan goed dat je hier dus de veranderingen in moet voeren ? En dan niet na een kernel update overschreven worden ?

Gr Karel,



Ik gebruik Linux Ubuntu 12.04 Unity & Windows 8.1

Mijn overstap weblogs zijn: http://overstappen2ubuntu.wordpress.com & http://overstappen2linuxmint.wordpress.com

Re: Vraagje over Grub 2 bewerken
« Reactie #3 Gepost op: 2010/01/26, 12:21:37 »
Idd. in /etc/default/grub kan je bepaalde instellingen wijzigen, zoals bijvoorbeeld de tijd dat het grub menu blijft staan om een keuze te maken, de optie om het menu te verbergen etc. Wil je handmatig grub menu onderdelen toevoegen, dan doe je dit in /etc/grub.d/40_custom. Wanneer je in deze bestanden wijzigingen hebt aangebracht kan je met sudo update-grub een nieuwe grub.cfg laten maken. Wil je liever niet dat grub2 automatisch dingen toevoegt aan het menu, en liever alles handmatig invullen in /etc/grub.d/40_custom, dan kan je aan /etc/default/grub deze regel toevoegen: "GRUB_DISABLE_OS_PROBER=true"

Hier is een voorbeeld van een /etc/grub.d/40_custom bestand waarbij de menu onderdelen geheel handmatig worden ingevoerd:

#!/bin/sh
exec tail -n +3 $0
# This file provides an easy way to add custom menu entries.  Simply type the
# menu entries you want to add after this comment.  Be careful not to change
# the 'exec tail' line above.


menuentry "Ubuntu 8.10 Demo (sda6)" {
set root=(hd0,6)
linux /boot/vmlinuz-2.6.27-14-generic root=UUID=ef490947-c45d-448c-aaa7-73656161fc25 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.27-14-generic
}


menuentry "Ubuntu 8.10 Demo (sda6) recovery mode" {
set root=(hd0,6)
linux /boot/vmlinuz-2.6.27-14-generic root=UUID=ef490947-c45d-448c-aaa7-73656161fc25 ro  single
initrd /boot/initrd.img-2.6.27-14-generic
}

menuentry "Ubuntu 8.10 Werkstation (sda7)" {
set root=(hd0,7)
linux /boot/vmlinuz-2.6.27-14-generic root=UUID=49d6e6ee-bc29-474f-853e-61073aabfc7c ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.27-14-generic
}


menuentry "Ubuntu 8.10 Werkstation (sda7) recovery mode" {
set root=(hd0,7)
linux /boot/vmlinuz-2.6.27-14-generic root=UUID=49d6e6ee-bc29-474f-853e-61073aabfc7c ro single
initrd /boot/initrd.img-2.6.27-14-generic
}

Re: Vraagje over Grub 2 bewerken
« Reactie #4 Gepost op: 2010/01/27, 11:55:11 »
Thomas bedankt voor je voorbeeld. Als ik nu ooit iets wil toevoegen dan heb ik alvast wat voorbeelden.

Gr Karel,

Ps:Dit gaat in mijn eigen dagboekje (je eigen bijbel noemen ze dat geloof ik).
Ik gebruik Linux Ubuntu 12.04 Unity & Windows 8.1

Mijn overstap weblogs zijn: http://overstappen2ubuntu.wordpress.com & http://overstappen2linuxmint.wordpress.com