Na twee dagen (zonder succes ) geprobeerd te hebben deze te installeren, is het denk ik tijd om hulp in te roepen.
Het geval: Ik heb een USB Wifi stick van het merk Sitecom. nadere inspectie heeft uitgewezen dat deze gebruikt maakt van de zd1211 chipset. Deze wil ik graag gebruiken op mij PC'tje waarop ik een simpele mail/webserver wil plaatsen. Als besturingssysteem heb ik gekozen voor ubuntu 5.10, waarmee ik een server installatie heb uitgevoerd. Tot zover gaat alles goed. Op internet heb ik een driver gevonden welke geschikt zou moeten zijn voor mijn USB stick:
http://sourceforge.net/projects/zd1211Verder vond ik een installatiehandleiding voor het installeren van de driver:
https://wiki.ubuntu.com/zd1211wifiHier wordt stap voor stap uitgelegd wat er moet gebeuren:
1. Install necessary Ubuntu packages; gcc and kernel-headers
sudo aptitude install linux-headers-$(uname -r) build-essentialHierdoor wordt de linux source gedownload, versie 2.6.12-9-k7
volgende stap:
2. Create a few symlinks to make life easier
sudo ln -s /usr/src/$(uname -r) /usr/src/linux
sudo ln -s /lib/modules/$(uname -r) /lib/modules/2.6.10
sudo ln -s /lib/modules/$(uname -r) /usr/src/linux/buildHierdoor worden enkele symlinks aangemaakt. Aangezien dit voorbeeld met een andere kernel versie gebeurt, gaat dit niet goed. Na een half uurtje prutsen kom ik tot het volgende resultaat:
2. Create a few symlinks to make life easier
sudo ln -s /usr/src/2.6.12-9-k7 /usr/src/linux
sudo ln -s /lib/modules/2.6.12-9-k7 /lib/modules/2.6.112
sudo ln -s /lib/modules/2.6.12-9-k7 /usr/src/linux/buildAls ik nou navigeer naar /usr/src/linux etc, kom ik netjes terecht in /usr/src/2.6.12-9-k7... wat neem ik aan de bedoeling is van de symlinks. Op naar de volgende stap:
3 - Download source tarball
wget http://voxel.dl.sourceforge.net/sourceforge/zd1211/sf_zd1211_20050315_src.tar.gz
Wait for download to completeGeen probleem, downloaden die hap en verder:
4 - Unpack and make from source
tar -xvzf sf_zd1211_20050315_src.tar.gz
cd zd1211
sudo make clean
sudo make
sudo make installEn hier begint het gedonder... het uitpakken gaat goed, de directory ingaan -> geen probleeem, make clean wordt uitgevoerd zonder (fout) meldingen. Maar als ik nou 'make' probeer, dan gaat het helemaal mis, en krijg ik rij na rij foutmeldingen. (kan ze helaas hier even niet posten, zit nu in de pauze op m'n werk)
Kort gezegd: het compileren van de kernel gaat dus blijkbaar niet goed. Wat doe ik fout , wat vergeeet ik, wat moet ik anders doen??