Nieuws:

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
Heb je de activerings-mail niet ontvangen?

Auteur Topic: Bij klikken op URL start niet Firefox, maar wel een tussenprogramma / portaal  (gelezen 804 keer)

Offline Jenske

  • Lid
Sinds kort, als ik op een URL in Zotero (een programma om literatuurlijsten bij te houden) klik, start Firefox niet meer rechtstreeks op, maar krijg ik een soort tussenmenu dat telkens opnieuw vraagt welk programma er moet worden opgestart. Dit menu zie je in bijlage.

"Firefox, natuurlijk, lul!", denk ik dan (mijn gedachten zijn vrij, nietwaar O0 )

Hetzelfde fenomeen als ik op een site een pdf-document aanklik: dan wordt dat pdf-document nietgeopend, maar krijg ik wel de vraag met welk programma ik dan dat bestand moet openen.

Vroeger was het beter: dan startte dat benodigde programma gewoon vanzelf op.

Ik durf gokken dat het ergens met instellingen in Firefox te maken heeft, maar ... waar vind je die instellingen en hoe pas je die aan?

Of nog: hoe kan ik ervoor zorgen dat wel degelijke Firefox start als ik op een URL klik?



Ik draai Kubuntu 22.10 en voor de rest alle recentste software die in het ontdekken-menu wordt gegeven, dus daar zou het niet aan mogen liggen.
« Laatst bewerkt op: 2023/04/10, 19:03:47 door Jenske »
... Kubuntu 24.04 ...

Offline bart85

  • Lid
Je leert maar mooi over weg gaan met de commandline.
Linus: "I'm happy with the people who are wandering around looking at the stars but I am looking at the ground and I want to fix the pothole before I fall in."
I look to the clouds behind me and see the thunder coming.