Mijn ervaringen met FWTS Hardware-checker op 11-11-22
Ik had op de website dit image-bestand gekozen: fwts-live-22.09.00-x86_64.img.xz
Nu ik inmiddels een nieuwe usb had gekocht, moest ik die nu gaan bewerken om er een echte live-opstart-usb van te maken. Hiervoor gebruikte ik Startup- Disc-Creator uit de snap-winkel. Echter, ik had daar al een versie van geïnstalleerd bleek. Nu zal het aan mij liggen en de gewoonten die ik ooit heb aangeleerd met windows, maar nérgens op ook maar één van de keuze-menu’s op het bureaublad, kon ik daar nog maar iets van terug vinden. Ook bij het “zoeken in deze map- bestandssysteem” ,gaat het wel zoeken maar dan kun je wachten tot je een ons weegt want er gebeurd helemaal niets. Dan ben ik niet savvy genoeg om dan maar ergens in het hele systeem op zoek te gaan naar iets dat er mee te maken heeft…! Waarom wordt er niet gewoon een duidelijk start-icoon aangegeven in de menu’s? Om het lastiger te maken, in de snap-winkel bleek dat er twee versie waren. Dus de ene eraf en de ander maar geïnstalleerd. En voila, wel een start-icoon, maar niet met de tekst Start-up-Disc-Creator o.i.d. ! Wel een Nederlandse tekst : opstartschijf aanmaken !
Dát bleek inderdaad dus het nieuwe programma te zijn. Pff!
De uitleg op de websites was dus ook erg onduidelijk voor me. Daar wordt heel complex aangegeven dat je een usb erin moet doen, un-mounten en dán de gedecomprimeerde image daar naartoe moet kopiëren. Zo werkte het dus niet ! Het moet gebrand worden als een “opstartschijf” ! Vandaar het programma Start-up-Disc-Creator. Maar goed, met dit kon ik uiteindelijk wel die branding doen en werkte alles redelijk simpel.
Keurig herstart laten doen met de usb erin en FWTS startte prima op en even later was daar het werk-scherm. Ik had gekozen voor de standaard “alles”-test en die was in ± 4 minuten klaar.
Voor de duidelijkheid, ik kan wel wat maar ben geen IT-expert. Er komt uiteindelijk een grote lap met test-resultaten die me wel iets kunnen zeggen maar bij lange na niet op een eenvoudige wijze. Ook mis ik hier een simpele en overzichtelijk methode die duidelijk aangeeft wat en waar iets mis is dan wel wat er dient te gebeuren. Er wordt over fails gesproken maar dat er mogelijk omheen werd gewerkt en dat het zo wel even kan…! Maar wellicht toch tzt iets door de vendor laten doen,o.i.d.! En dat nadat je door die schier eindeloze hoeveel van tekst heen bent gegaan.
Tot zover ben ik nog geen rode, alarm-indicators tegen gekomen. Maar of dat komt omdat ze er niet zijn of dat ik het niet kon begrijpen, laat ik in het midden. Op zich is dit wel nuttig maar het zou mijns inziens veel meer geschikt gemaakt moeten worden voor het grote publiek dat graag in één oog-opslag wil kunnen zien óf er iets aan de hand is, waar het probleem zit en wat er aan gedaan kan worden.
Hopelijk hebben anderen hier ook iets aan.
Groet, Goese Duikertje