Nieuws:

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
Heb je de activerings-mail niet ontvangen?

Auteur Topic: Succesvolle update vergeten paswoord  (gelezen 701 keer)

Offline Anna

  • Lid
Succesvolle update vergeten paswoord
« Gepost op: 2022/04/18, 13:36:37 »
Enige tijd geleden heb ik gerommeld in de BIOS en kon daarom niet meer in Ubuntu komen. Ik heb nu een live card met Ubuntu geprobeerd en plots kan ik in een geheel vernieuwd Ubuntu komen 20.04.3, Helaas heb ik geen bevoegdheid meer om updates binnen te halen of taalpakketten te downloaden. Na veel gedoe heb ik het passwd kunnen veranderen via GRUB-menu/drop to rootshell zie bijgaande afbeelding.

Graag wil ik weten wat ik kan doen aan de melding onder passwd updated successfully:     System has not been booted with systemd as init system PID 1)

Heeft iemand hier ervaring hiermee?

Anna

« Laatst bewerkt op: 2022/04/18, 13:42:31 door Anna »

Offline Anna

  • Lid
Re: Succesvolle update vergeten paswoord
« Reactie #1 Gepost op: 2022/04/18, 13:40:15 »
Kon bijlage niet uploaden, dit probleem had ik eerder bij een nieuw topic.

Offline vanadium

  • Lid
Re: Succesvolle update vergeten paswoord
« Reactie #2 Gepost op: 2022/04/18, 14:45:50 »
Is dit bij jou een gewone installatie? Alle vergelijkbare foutmeldingen die ik hierover vind, zijn immers van toepassing voor WSL, het systeem waarbij men Linux op Windows kan draaien.  Hier een uitgebreid antwoord op zo een foutmelding: https://askubuntu.com/questions/1379425/system-has-not-been-booted-with-systemd-as-init-system-pid-1-cant-operate

Offline Anna

  • Lid
Re: Succesvolle update vergeten paswoord
« Reactie #3 Gepost op: 2022/04/18, 15:58:17 »
Het was een versie waar ik niet meer bij kon na gerommel in  de BIOS. Nadat ik een live card met Ubuntu had opgestart - niet geïnstalleerd - bleek dat ik  de keer erna ineens een nieuwe versie van Ubuntu te hebben.

Na 80 verschillende wachtwoorden te hebben geprobeerd dacht ik vanmiddag iets heel simpels in te vullen en dat was het wachtwoord. Toen kon ik alles weer updaten en was het probleem verdwenen. Het probleem verscheen toen ik het wachtwoord had veranderd.

Alleen ben ik alle bestanden kwijt, heb je misschien nog een idee om ze terug te krijgen? Ik heb al R-Linux gedownload, maar ik weet echt  niet wat ik daar wel of niet moet aanklikken.

Bedankt voor je reactie

Offline vanadium

  • Lid
Re: Succesvolle update vergeten paswoord
« Reactie #4 Gepost op: 2022/04/18, 17:35:09 »
Moeilijk om op afstand aan te geven hoe je je bestanden kan terugkrijgen - ik heb maar een vaag idee van wat hier allemaal gebeurd is. Gouden regel: altijd een goede reservekopie hebben van je bestanden, en die up to date brengen voor je maar iets met het systeem probeert. Dan is er geen zorg over het mogelijk verliezen van persoonlijke bestanden.

Als je enkel een Ubuntu van een live card hebt opgestart, dan staan eventuele bestanden nog op een harde schijf in je computer. Die harde schijf moet je dan zien staan in de linkerkolom van "bestandsbeheer". Vanuit een live sessie kan je die mogelijk direct aankoppelen door op die schijf te klikken. Dan zie je de inhoud: systeemfolders zoals "bin", "boot", enz., maar ook een folder "home". Ga daar in en je ziet een folder genoemd volgens je gebruikersnaam. Ga daar in, en je vindt je bestanden terug.

Kan je die schijf niet direct aankoppelen omdat je beheerder moet zijn, dan zal je die eerst met de terminal moeten aankoppelen.