Nieuws:

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
Heb je de activerings-mail niet ontvangen?

Auteur Topic: Upgrade folie  (gelezen 954 keer)

Offline Titus

  • Lid
Upgrade folie
« Gepost op: 2022/02/09, 13:54:33 »
Hallo, graag wou ik volgende ervaring mededelen,
Terwijl ik mijn pc aan het gebruiken was zag ik in de zijbalk de  melding gaan ivm. upgrades. Dus gewoontegetrouw klikte ik de upgradeknop aan en deed de installatie van de upgrade files en een herstart van de pc. Groot was nu mijn verwondering wanneer het bureaublad niet meer het logo van Ubuntu 20.04 LTs focal fossa gaf maar......een foto van een naakt vrouwenlichaam !!  Allemaal wel leuk maar... wat als ik dit niet had gemerkt en later op de dag voor een klant mijn pc had opgestart? of mijn vriendin?? Dat was even schrikken. Gelukkig is ondertussen alles weer hersteld.
Ik vraag me af waar deze foto vandaan komt. Er staat ook niks van bloot op de pc .
Althans zover ik weet want ik heb de pc tweedehands gekocht en bij installatie wel vooraf geformatteerd en gecleaned .
Kan er iets achtergebleven zijn op de HD of zat de foto in het upgradebestand?? of is het een cyberpestkopje dat toesloeg?

Re: Upgrade folie
« Reactie #1 Gepost op: 2022/02/09, 14:23:44 »
Melding voor upgrades in de zijbalk? Dat heb ik nog nooit gehad op Ubuntu.

Offline MKe

  • Lid
Re: Upgrade folie
« Reactie #2 Gepost op: 2022/02/09, 15:06:51 »
Hmm, misschien toch malware op Ubuntu?

Offline M_aD

  • Forumteam
Re: Upgrade folie
« Reactie #3 Gepost op: 2022/02/09, 17:21:43 »
Melding voor upgrades in de zijbalk? Dat heb ik nog nooit gehad op Ubuntu.
Hij zal het icoon van de software updater wel bedoelen wat tevoorschijn komt als er update aanwezig zijn die geïnstalleerd moeten worden.
Ubuntu CoC Signed.
Ubuntu Member sinds Oktober 2020.

Offline Titus

  • Lid
Re: Upgrade folie
« Reactie #4 Gepost op: 2022/02/09, 17:26:36 »
@ Ma_d: Dat bedoelde ik juist, inderdaad. 
@ MKe daarom dit bericht, mocht dit zo zijn dan gaan anderen dit ook wel merken, anders moet ik de oorzaak op de pc gaan zoeken.

Offline M_aD

  • Forumteam
Re: Upgrade folie
« Reactie #5 Gepost op: 2022/02/09, 17:34:04 »
Ik heb namelijk op 20.04.3 geen enkel gelijkaardig probleem ondervonden na het updaten. Als het iets was tussen de updates dan zouden er meer mensen getroffen moeten zijn en dat is dus niet het geval.
Soms een PPA toegevoegd voor bepaalde software? Of je PC aan laten staan en terwijl je even weg was je vriendin een geintje heeft uitgehaald?
« Laatst bewerkt op: 2022/02/09, 17:59:31 door M_aD »
Ubuntu CoC Signed.
Ubuntu Member sinds Oktober 2020.

Offline Titus

  • Lid
Re: Upgrade folie
« Reactie #6 Gepost op: 2022/02/12, 20:59:40 »
Mijn vriendin heeft maar beperkte toegang tot het systeem en ik vertrouw haar blind zelfs. Wat PPA toevoeging betreft, de laatste tijd heb ik niks meer veranderd aan het systeem. Had er ooit al problemen mee. Het cyberduiveltje  :evil: zal weer toegeslagen hebben meen ik. ;)
Als alles rustig blijft is het iets om snel te vergeten.  :)

Offline M_aD

  • Forumteam
Re: Upgrade folie
« Reactie #7 Gepost op: 2022/02/12, 22:03:59 »
Tja dan weet ik het ook niet...
« Laatst bewerkt op: 2022/02/12, 22:28:58 door M_aD »
Ubuntu CoC Signed.
Ubuntu Member sinds Oktober 2020.