Wat er juist hapert of scheelt weet ik niet , maar het is een zeer triestige bedoening bij de Belgische overheid . Met mijn dectel eID kaartlezer en Vasco Digipass kan ik me overal aanmelden , behalve bij de Belgische overheid . Noch in Linux , noch in Windows, bij geen enkele browser. Gelukkig heb ik nog mijn tokens .
De Vasco Digipass kun je gebruiken als eID lezer , maar ook als bankkaartlezer .
@ Swake en @ JohnVC,
Vandaag deed ik een nieuwe installatie van
LinuxMint 18.3 -64bit - op mijn laptop.
Na een volledige update heb ik ook eID, zonder problemen kunnen installeren.
Mij aanmelden op de site van Mypension.be verliep zonder problemen.
Ik gebruik een eID - kaartlezer ( Smart Card Reader, model No: CI692 ) van houseofaccesories.
Ik was zeer prettig verrast dat dit zo vlot verliep.
Ik heb wel wat handelingen uitgevoerd met de terminal en ook via Synaptic.
Deze handelingen komen uit:
https://forum.ubuntu-nl.org/index.php?topic=96915.msg981173#msg981173Daarna via Synaptic de aangemerkte eid-mw, eid -viewer, eid-archive en de eid extension voor
FF 58 geïnstalleerd.

Dan de verdere handelingen van inpluggen lezer voor het heropstarten, eid uitlezen, pincode,certificaten vertrouwen en in
FF 58 de certificaten aanvinken, ....


Groet,
spievensterke.
Download het bestand voor uw Lunix versie op:
https://eid.belgium.be/nl/linux-eid-software-installatieIn een terminal volgende uitvoeren:
sudo dpkg -i Downloads/eid-archive_2017.4_all.deb
sudo apt update
sudo apt install eid-mw eid-viewer
als je een opmerking krijgt dat er een en ander niet lukt dan werk je dit bij via synaptic. Ze zijn in synaptic aangemerkt met een sterretje (Mint -- Ubuntu ? ).