Het valt me op dat ervaringen met een specifieke monitor worden gegeneraliseerd naar een een hele productlijn. Dat is iets wat ik afraad, want zelfs binnen een serie kan de kwaliteit verschillen. Dat komt (denk ik) mede doordat voor verschillende dingen andere eigenschappen van belang zijn.
Ik zou in ieder geval kijken voor een *niet* glanzende monitor, en een die in recensies bekend staat als een scherm dat een goede kleurweergave heeft (je bewerkt immers foto's), alsmede goede menu's om zaken in te stellen (ik bedoel die menu's die in beeld verschijnen als je op een knop op het scherm zelf drukt). Kalibratiemogelijkheden kunnen dus het beste in de monitor zelf zitten, als het via software moet gaat dat moeilijk/niet omdat dat doorgaans windowssoftware is.
Verder zou ik even meten wat de afstand tussen je zitplaats en de monitor is, want als deze minder is dan pakweg een meter zou ik niet groter nemen dan 19". Dat klinkt misschien laag, maar de verhouding resolutie/schermgroote is tegenwoordig minder gunstig (1440*900 en 1280*1024 bij een 19:10 resp. 5:4 beeldscherm van 19" (was ooit 17" igv losse schermen). Bij een korte afstand dus niet te groot want anders wordt het misschien onprettig werken. Sowieso een 19:10 verhouding en geen 16:9, dan heb je ook verticaal voldoende werkruimte (verschil van naar ik meen 128 pixels in verticale richting).
Kijk ook even wat voor monitoraansluiting je videokaart heeft: DVI (wit) of D-sub (blauw).
P.S: laat het even weten als bepaalde termen niet duidelijk zijn of zo. Ik ken ze ook niet allemaal, maar ik ben er aardig in thuis.