Hoi John,
Bedankt voor het compliment. ;-)
Goed, een korte beschrijving. Het gaat in beide gevallen om het aanpassen van het profiles.ini bestand van Thunderbird. Onder Windows staat het onder C:/Documents and Settings/Gebruiker/Application Data/Thunderbird/Profiles/qoxrqtio.default (het laatste deel kan er anders uitzien) en bij Ubuntu onder /home/gebruikersnaam/.mozilla-thunderbird/
Je kunt het profiles.ini bestand openen met een editor en dan ziet het er als volgt uit:
[General]
StartWithLastProfile=1
[Profile0]
Name=default
IsRelative=1
Path=Profiles/qoxrqtio.default
In feite ga je nu twee dingen wijzigen:
(1) IsRelative=0
(2) Op de Path regel vul je de locatie in van de externe USB schijf
Bij Windows komt de Path regel er dan als volgt uit te zien:
Path=D:\Thunderbird\Profiles\qoxrqtio.default
waarbij D: de externe harde schijf is en de mappen Thunderbird en Profiles zijn aangemaakt. Let er wel op dat de slashes van richting zijn veranderd.
Bij Ubuntu ziet een Path regel er als volgt uit:
Path=/dev/sdb1/Thunderbird/Profiles/qoxrqtio.default
In beide gevallen moet je de regels even aanpassen naar de eigen instellingen.
Als de externe schijf niet is aangekoppeld krijg je -als het goed is- een waarschuwing dat TB al actief is.
Om het geheel te testen moet je de oorspronkelijke mappen op de interne harde schijf even verplaatsen/hernoemen. Het profiles.ini bestand moet wel op de interne harde schijf blijven staan.
De accounts en bijbehorende gegevens (incl. plugins) staan op de externe USB schijf. Met deze instellingen gaat TB op zoek naar die gegevens op de externe USB schijf. Theoretisch (helemaal niet getest, maar gewoon het volgen van de logica) zou je een kleine groep gebruikers een USB stick kunnen geven met dezelfde mappenstructuur en die moeten dan simpelweg kunnen inprikken, TB opstarten en dan hun mail kunnen binnenhalen. Lijkt me een kwestie van wat experimenteren. Voor 1 gebruiker (ik zei de gek) werkt het prima.
Edit: Voor onderweg gebruik ik Thunderbird Portable (
http://portableapps.com/). Het hele stappenplan is dan:
(1) Installeren van TB Portable op de USB schijf
(2) Het aanmaken van het eerste account in TB Portable
(3) Het veranderen van profiles.ini onder Windows en deze laten verwijzen naar de juiste mappen op de USB schijf
(4) Het veranderen van profiles.ini onder Linux en deze laten verwijzen naar de juiste mappen op de USB schijf
(5) Het toevoegen van de andere accounts. Het maakt dan niet meer uit of je dit via Portable, Windows of Linux doet.
Succes,
Jan