@budster: hij heeft Ubuntu al, het gaat om een achteraf-toevoeging van Windows, en de daaruit volgende Grubreparatie.
@Jasonthuis: zo gaat-ie goed. Grub bestaat uit twee delen. Ten eerste het eigenlijke progje, dat in de MBR zit. Dat raak je kwijt doordat Windows zijn eigen bootloader eroverheen pleurt. Het tweede deel van Grub, de opstartlijst, staat in de actieve Linuxpartitie. Dat is er dan nog steeds.
Wat je nu doet met Grubherstel, is het eerste deel van Grub terugzetten in de MBR. Daarna vertel je Grub waar hij een al bestaande opstartlijst kan vinden.
Wel moet je dan de Windowsregels nog toevoegen aan die al bestaande opstartlijst. Die staan er al standaard in bij wijze van voorbeeld, maar in uitgeschakelde vorm (met het teken # ervoor). Haal een paar van die # weg en je bent klaar.
Het staat er nu zo:
# examples
#
# title Windows 95/98/NT/2000
# root (hd0,0)
# makeactive
# chainloader +1
Verander het hierin:
title Windows XP
root (hd0,0)
makeactive
chainloader +1
Mits Windows op hda1 staat. Staat hij bijvoorbeeld op hda4, dan wordt het root (hd0,3). Grub telt vanaf 0, vandaar.
Ik heb trouwens de Wiki gelijk maar even bijgewerkt over dat sudo.