Nieuws:

Ubuntu-NL weer online!

Na een periode van technische problemen en een overbelaste server zijn we eindelijk weer bereikbaar.
Samen met Hobbynet, onze sponsor en hostingpartner, hebben we een oplossing gevonden zodat alles weer soepel draait.

Bedankt voor jullie geduld en begrip. We hopen nu weer verder te gaan waar we gebleven waren.

Het team van Ubuntu-NL

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
Heb je de activerings-mail niet ontvangen?

Auteur Topic: Stel jezelf voor (vervolg)  (gelezen 244606 keer)

Re: Stel jezelf voor (vervolg)
« Reactie #250 Gepost op: 2022/06/11, 14:56:13 »
Hallo Appelsap, welkom hier. Ik ben de Linux-wereld ingestapt met Fedora 4, dus bijna tegelijkertijd.

Wat fotografie op Linux betreft, daar bestaan prima programma's voor.

ik doe al m'n bewerkingen en andere nabewerkingen met ART, dat is een afgeleide (kloon of derivaat) van RawTherapee. Verder heb je nog Darktable dat wat mij betreft wat ingewikkeld in elkaar steekt en daardoor een zekere leercurve kent, om het zacht uit te drukken. En natuurlijk is er Gimp. Voor classificeren en dergelijke kun je naar Digikam kijken, een zogenaamde DAM-applicatie (digital assets management).

Ik kreeg een jaar of twee geleden bij de aanschaf van een X-Rite fotospectrometer een jaar lang gratis toegang tot Photoshop CC en Lightroom CC. Heb wel even gekeken natuurlijk hoe een moderne Photoshop eruitziet, maar concludeerde al snel dat ik daar geen extra functionaliteit vond die ik niet ook in opensource programma's ter beschikking heb.



Bedankt voor je reactie, ik ben op de hoogte van deze prima software en gebruik deze ook op de computers waar Linux op staat. Maar voor mijn werk als fotograaf heb ik gewoon fotoshop nodig. Enerzijds word het grootste deel van plugins alleen gemaakt voor Photoshop en de belangrijkste waarom ik kies voor Photoshop is dat deze software vooral voor Retouching nog steeds superieur is. En misschien nog de belangrijkste reden is dat ik Linux eigenlijk voor alles geruik en mijn Mac alleen maar voor werk en dat bevalt me prima. Als ik foto's bewerk buiten mijn werk doe ik dat in Gimp prima maar vooral Fashion fotografie vraagt net iets extra's!

Re: Stel jezelf voor (vervolg)
« Reactie #251 Gepost op: 2022/06/13, 15:24:52 »
Hallo, zoals het gevleugelde gezegde luidt: gebruik de tools die je nodig hebt! Als dat voor jou Photoshop is, dan prima (maar wel een beetje prijzig, hoewel dat voor een prof ook wel weer meevalt).

Re: Stel jezelf voor (vervolg)
« Reactie #252 Gepost op: 2026/02/13, 00:57:29 »
Hoi,

Mijn  naam is Chris, 49 en heb sinds niet zo lang de power van Linux herontdekt.
Sinds kort ben ik mijn computer hobby weer helemaal aan het oppakken.
De reden van mijn her interesse was de frustratie met MS Word 365 op mijn andere computer die ik zelden nog gebruik omdat er bijna niet meer mee te werken valt. Je typt een letter en je moet een seconde of wat wachten. 5 seconden wachten op notepad is erg lang. 40 seconden totdat Gimp is geladen...

Ik had nog een oudere pc uit 2013 en die bleek prima voor Linux capabel, deze machine had ik vorige keer al een geheugen upgrade gegeven en een SSD, toen Linux Mint erop en heeft het jaren zonder enig foutmelding volgehouden, alleen raakte wat verouderd. Inmiddels is de volledige pc geupgrade en is omgetoverd tot quad-boot systeem: Eerste SSD(hoofd systeem): Ubuntu Studio 24.04 LTS, Mint Zena. 2e SSD (retrogaming): Commodore OS Vision 3 en batocera.linux.
Valt mij erg op dat die oude Linux Machine veel vlotter reageert op alles, zelfs in Commodore OS staan alle grafische opties open en nog draait alles vlot en soepel.
Wat mij ook opvalt is dat sinds ik die oude pc van verse software had voorzien, ik helemaal niet meer naar dat Windows 11 laptopje heb omgekeken. :o
En vooral de connectiviteit met mijn server via SSH gaat met Linux werkelijk veel sneller.

Ja, ik ben na een aantal jaar van een hoop andere dingen doen definitief terug bij Linux en dit keer blijf ik ook, ik wil die performance niet kwijt die ik nu haal.

Ik ben iig een echt mens ;)
Oude hardware en toch snel? Met Linux lukt dat wel!

Offline M_aD

  • Forumteam
Re: Stel jezelf voor (vervolg)
« Reactie #253 Gepost op: 2026/02/13, 13:01:22 »
Welkomop het forum en welkom terug in de linux wereld.  :)

Re: Stel jezelf voor (vervolg)
« Reactie #254 Gepost op: Gisteren om 18:46:00 »
Welkomop het forum en welkom terug in de linux wereld.  :)

Eigenlijk was ik nooit helemaal weg.
Ik had alleen niet de optimale opstelling om een desktop te plaatsen waardoor ik deze niet zo vaak gebruikte, ik deed sowieso minder met computers. Voor alleen een beetje browsen doet het OS er ook niet echt doe en zodoende had ik me maanden gered met een Windows 11 laptop na dat ik door een ongeval werd getroffen.
De sloomheid van Windows 11 begon op te vallen naarmate ik die oude desktop weer vaker begon te gebruiken. Toen ik te horen kreeg dat ik geopereerd moest worden besloot ik tot renovatie van mijn mancave met als eerst voor de operatie nog het meubilair renoveren waar mogelijk of vernieuwen en na de operatie de rest zoals de wanden, plafond, deuren etc. Binnenkort die draad weer oppakken, operatie is achter de rug en ik herstel goed en na de renovatie wil ik voor een nieuwe Linux pc gaan waarbij ik de huidige geïnstalleerde distro's migreer naar de nieuwe pc.
Qua distro om mee te werken vind ik Ubuntu Studio geweldig, veel door mij gebruikte software is al standaard meegeleverd dat veel installatiewerk scheelt. Voor kantoorwerk verkies ik Mint en de andere 2 distro's, Commodore OS Vision 3 en batocera.linux (ongestoord retrogamen zonder dat het OS je lastig valt, zo wil ik het hebben) zijn voor de hobby/fun.
Voor elke taak heb ik wel een optimale omgeving gecreëerd en dit is een van de facetten waarom ik van Linux hou en hier kan Windows nooit aan tippen.

Omdat ik al een poos meedraait heb ik helaas wel weinig vragen, ik ben qua software bijgebleven al die jaren, wat je al weet hoef je niet te vragen. Maar nu is de hardware aan de beurt en nieuwe hardware kan de nodige vragen oproepen, hoewel onder Linux het meest voor de hand liggend is en toe nu toe heb ik alles aan de praat gekregen. Wat ik niet aan de praat kreeg bleek achteraf defecte hardware zoals een wifi module op mijn vorige laptopje, een defecte videochip op weer een andere computer en zeer recent mijn Windows 11 laptop waarvan de hdmi en audio out dood is en dit ook niet met Linux aan de gang kreeg, alsmede een Gaminja 4-in-1 arcade stick, zie een korte review(en een zeer positieve review van de 8BitDo Arcade stick) hier.
Een dergelijke omgeving als mijn gerenoveerde mancave en wat ik er in doet verdient gewoon een eigen website en ja, die heb ik met Ubuntu Studio helemaal opgezet zoals hij nu is(het werken met Ubuntu Studio aan de site is een feest in vergelijking met Windows, het is net alsof het er voor gemaakt is). Binnenkort ga als ik van die luchtweginfectie af ben er weer mee verder, site is nog niet af en ik heb deze ook nog niet officieel voorgesteld aan mijn vrienden, kennissen en familie, dat komt nog. ;)
Het voornamelijkste doel is een reclamevrije, politiek neutrale omgeving waar het vooral over hobby's en technische zaken alsmede muziek en retrogaming gaat, kortom, de leukere dingen die zich in een mancave afspelen en zo is de site minder op sociaal contact gericht dan bijvoorbeeld een Facebook en veel meer op de inhoudelijke zaken, onderwerpen zijn uitgebreider en er wordt dieper op de materie in gegaan, vergelijkbaar met hier zegmaar, maar heeft net als dit forum het wel de mogelijkheden voor onderling contact. En ja, ook de site draait op een Linux host.

Ook wil ik weer wat meer met geluid gaan doen, mijn mixsets uit het verleden stonden bekend om hun perfecte crossovers en mijn remixes mochten er ook best wezen, Ubuntu Studio is veel uitgebreider als dat ik ervoor gebruikte, dus heb er weer helemaal zin in  :). En dan heb ik het nog niet over de eindeloze retrocomputing en retrogaming mogelijkheden.

Dat zijn de dingen die ik met Linux uitspook zegmaar. :)
Oude hardware en toch snel? Met Linux lukt dat wel!