Nieuws:

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
Heb je de activerings-mail niet ontvangen?

Auteur Topic: ubuntu desktop en vista laptop  (gelezen 663 keer)

kristofl

  • Gast
ubuntu desktop en vista laptop
« Gepost op: 2010/02/09, 11:27:39 »
Goedemorgend,

De situatie bij me thuis is dat ik als hoofdpc men Vista laptop gebruik omdat daar al men software opstaat die ik nodig heb.

Ik speelde al lang met het idee om een systeem op te zetten dat ik kan gebruiken als een soort backup systeem.
Iemand had me aangeraden om op een desktop Ubuntu te installeren en dat heb ik ook gedaan.

De desktop draait nu op ubuntu 9.10 en gisteren heb ik alle updates enz geinstalleerd. Alles ziet er goed uit, draadloos internet werkt enz.

Maar nu is de vraag:

Ik wil vanop mijn laptop met Vista blijven werken in eerste instantie maar ik zou willen dat ik mijn belangrijke bestanden dagelijks kan wegschrijven op de ubuntu desktop.
Ergens heb ik al gelezen dat ik hiervoor Samba nodig heb, dat vlooi ik vanavond wel verder uit. (als iemand echter een step-by-step handleiding weet staan...)

Bestaat er echter ubuntu software die het backup gedeelte voor zen rekening kan nemen?

Groeten

Kristof

Offline Mikkel

  • Lid
Re: ubuntu desktop en vista laptop
« Reactie #1 Gepost op: 2010/02/09, 16:37:46 »
Ik wil vanop mijn laptop met Vista blijven werken in eerste instantie maar ik zou willen dat ik mijn belangrijke bestanden dagelijks kan wegschrijven op de ubuntu desktop.
Ergens heb ik al gelezen dat ik hiervoor Samba nodig heb, dat vlooi ik vanavond wel verder uit. (als iemand echter een step-by-step handleiding weet staan...)

Kies maar uit ^-^ :
http://eenlinux.blogspot.com/2008/08/automount-samba-shares.html
http://lcardinaals.wordpress.com/2008/05/01/samba-een-connectie-tussen-ubuntu-8-en-ms-windows/
http://www.multidesk.be/artikels/artikel/233/Bestanden-delen-tussen-Windows-en-Linux-via-Samba.html
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=202605

Laat je niet afschrikken doordat er hier en daar over een oudere Ubuntu-versie wordt geschreven, want het principe om een netwerk met Ubuntu- en Windows'-pc's op te zetten blijft hetzelfde.

Wat een back-up-programma betreft, daar zijn er verscheidene van, dus daar zullen anderen je zeker tips over kunnen geven.