Dag Joop,
Dank voor je reactie ! Ik zat er nog even over na te denken, maar bij het "verleggen" van de /home partitie naar de nas zou de consequentie zijn dat de clients alléén kunnen werken als ze verbonden zijn met de nas, toch? Een laptop zou dus niet meer buiten het netwerk te gebruiken zijn.
Of zie ik iets over het hoofd ?
Ik moet me er nog helemaal inlezen, maar ik zat aan LDAP-server te denken, om op die manier in ieder geval de gebruikers centraal te administreren. Als ik dat kan combineren met zo'n "folder redirect", dan word ik wel blij :-)
De gedachtegang is overigens, dat gebruikers in beginsel al hun data op de nas opslaan (die draait RAID5), zodat de data beter beschermd is en beter gebackuped kan worden. Daarmee wordt ook verkomen, dat er diverse versies van één document rondzwerven, waarbij je altijd moet zoeken welke nu het juiste document is.
Dat een laptopgebruiker zijn gegevens tijdelijk lokaal heeft om ze uiteindelijk weer centraal te plaatsen, is natuurlijk acceptabel.