Ik heb een extra HD aan gekoppeld en kan hier wel van lezen, maar niet zomaar schrijven. Daarvoor moet ik via het terminalvenster GKsudo nautilus in voeren. Als ik in het venster dat dan geopend is rechtsklik op die HD en eigenschappen selekteer, dan zie ik bij alle gebruikersrechten "bestanden gebruiken". Als ik dit probeer te veranderen naar "aanmaken en verwijderen", dan springt hij snel weer terug naar "bestanden gebruiken".
De eigenaar van deze schijf is "root" en als ik dat probeer om te zetten naar mijn inlognaam, dan springt hij ook snel weer terug naar root.
Op deze schijf bevind zich ook een prullenbak . . .2 zelfs .trash-0 en .trash-1000. Beide hebben de submappen files en info, de 2e prullenbak ook een expunged-map. Ik krijg .trash-0 echter niet leeg.
De schijf begint vol te raken, dus een oplossing zou welkom zijn
Richard