Nieuws:

Ubuntu-NL weer online!

Na een periode van technische problemen en een overbelaste server zijn we eindelijk weer bereikbaar.
Samen met Hobbynet, onze sponsor en hostingpartner, hebben we een oplossing gevonden zodat alles weer soepel draait.

Bedankt voor jullie geduld en begrip. We hopen nu weer verder te gaan waar we gebleven waren.

Het team van Ubuntu-NL

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
Heb je de activerings-mail niet ontvangen?

Auteur Topic: Krijg kompozer niet geïnstalleerd  (gelezen 1924 keer)

Pooh

  • Gast
Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Gepost op: 2009/07/31, 23:05:45 »
Ben net begonnen met ubuntu, ipv windows en lig nog aardig overhoop met installeren.
Ik wil dus kompozer, de versie die ik krijg via Synaptic heeft een bug waardoor hij vanzelf afsluit (zegt google en idd, hij was zomaar verdwenen), nu probeer ik 0.8(?) te installeren maar krijg het niet voor elkaar. Uitpakken lukt, maar daarna? ???
Execute doet niks, ./kompozer ook niet, ./kompozer-bin zegt dat ie libmozjs.so mist (hey, ik doe ook maar wat =D)
Dus hoe doe ik dat? Het liefst in Jip en Janneke taal, zo bekend ben ik nu ook weer niet met Ubuntu.

Offline joop905

  • Lid
Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #1 Gepost op: 2009/07/31, 23:22:26 »
Welkom,
kijk eens in Systeem-->Beheer-->Synaptic pakketbeheer
zoekterm: kompozer
http://wiki.ubuntu-nl.org/SoftwareInstalleren
http://wiki.ubuntu-nl.org/

GrJ.
« Laatst bewerkt op: 2009/07/31, 23:26:06 door joop905 »

Pooh

  • Gast
Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #2 Gepost op: 2009/07/31, 23:41:53 »
Dat is een zeker handig antwoord, alleen heb ik al vermeld dat die versie dus crasht. Ik wil 0.8 installeren, met pakketbeheer krijg ik alleen 0.7

Offline joop905

  • Lid
Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #3 Gepost op: 2009/08/01, 01:11:09 »
version: 0.8 alpha4
Warning: this version is proposed for testing purposes only, not for production use.
KompoZer 0.8 is already much more stable than the 0.7 branch (especially on Linux) but some features are still in development.


GrJ

Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #4 Gepost op: 2009/08/01, 08:42:58 »
Hey Pooh, welkom op het forum hier.
Jou probleem is hier al eens ter sprake gekomen en de oplossing vind je hier: http://forum.ubuntu-nl.org/software-en-configuratie/kompozer-sluit-zichzelf-af/
Als Ubuntu nieuw voor je is kun je best ook wat van de documentatie lezen hier op het forum: http://wiki.ubuntu-nl.org/
en voor jou probleem komt de handleiding van de terminal ook van pas: http://wiki.ubuntu-nl.org/community/WerkenMetDeTerminal
Succes ermee en als je er niet uitgeraakt horen we het wel.
Allemaal Linux gerelateerde links op mijn website https://jefdamen.wordpress.com/ubuntu/
Mijn YouTube kanaal:http://www.youtube.com/user/asilnevs
https://jefdamen.wordpress.com/
We are spiritual beings having a human experience

Pooh

  • Gast
Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #5 Gepost op: 2009/08/01, 20:41:13 »
Het is nog niet opgelost, dat komposer 0.7 niet werkt dat wist ik, maar hoe ik nu 0.8 installeer, daar kom ik niet achter :S Ook niet met de terminalhulpdingeslinkjes etc. van het bericht hierboven

Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #6 Gepost op: 2009/08/01, 21:33:22 »
Allemaal Linux gerelateerde links op mijn website https://jefdamen.wordpress.com/ubuntu/
Mijn YouTube kanaal:http://www.youtube.com/user/asilnevs
https://jefdamen.wordpress.com/
We are spiritual beings having a human experience

Pooh

  • Gast
Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #7 Gepost op: 2009/08/01, 23:05:26 »
Dat is wat ik heb gedaan, dat doet dus niets.

Offline heir4c

  • Lid
Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #8 Gepost op: 2009/08/01, 23:39:03 »
Je hebt dus de tar.gz uitgepakt? (Gemakkelijkst in je /home/gebruikersnaam) en dan ga je naar de plaats waar de map Kompozer staat. Dan zoek je het bestand kompozer op. Daar rechts op klikken en dan: 'Open' kiezen. Nu verschijnt er een venstertje waar je kan kiezen voor uitvoeren (run in engelse versie) Klik daarop en dan start Kompozer op.
Je moet wel zelf een launcher aanmaken. Zie in de link die asilnevs gepost heeft, daar staat er iets over.

(Ik heb hem hier even zo geinstalleerd met de tar.gz, om ook wat bij te leren, maar ga hem wel weer verwijderen want ik zit in 9.10 en daar zit de 0.8 alpha4 al in.)
Tip: https://makkelijkelinuxtips.blogspot.com/p/1.html en http://wiki.ubuntu-nl.org/   Upload-site:http://imgur.com/
be Open be Free be Ubuntu

Pooh

  • Gast
Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #9 Gepost op: 2009/08/02, 00:48:31 »
Je hebt dus de tar.gz uitgepakt? (Gemakkelijkst in je /home/gebruikersnaam) en dan ga je naar de plaats waar de map Kompozer staat. Dan zoek je het bestand kompozer op. Daar rechts op klikken en dan: 'Open' kiezen. Nu verschijnt er een venstertje waar je kan kiezen voor uitvoeren (run in engelse versie)
Daar gaat het mis, mijn venstertje zegt: couldn't retrieve MIME type of the file

Offline heir4c

  • Lid
Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #10 Gepost op: 2009/08/02, 16:54:16 »
Je hebt wel twee bestanden in die map kompozer: het bestand kompozer en kompozer. ... (daar ik al kompozer verwijderd heb weet ik niet meer wat hier achterstaat maar vermoed: sh)

Het is het bestand met enkel kompozer die je moet aanklikken. (Deze zou moeten afgebeeld staan als een wit blad met daarin dat blauwe icoontje wat je nomaal in de /bin files ziet en wat je ziet staan bij dat kompozer. ... file. (hangt af van het theme van iconen dat je gebruikt natuurlijk)
Klik er eens rechts op en kies eigenschappen. Daar zie je onderaan het derde tabblad (als ik me niet vergis) iets staan in de zin van: maak dit bestand uitvoerbaar. is dit aangevinkt? Anders aanvinken en dan nog eens rechtsklikken op bestand en op open klikken. 

Je kan ook eens proberen met in de terminal: kompozer te tikken maar of dat zal gaan doordat het in je /home map staat (of waar het ook staat) en niet in de /bin map weet ik niet. Zo'n ervaren linuxers ben ik niet, ben nog steeds een absolute beginner, maar durf nogal eens wat uit te proberen.  =D (En ik vind het heerlijk om doen) En ik leg hier nogal eens wat uit met mijn eigen woorden omdat ik niet altijd de juiste vaktermen ken.
Tip: https://makkelijkelinuxtips.blogspot.com/p/1.html en http://wiki.ubuntu-nl.org/   Upload-site:http://imgur.com/
be Open be Free be Ubuntu

Offline freek63

  • Lid
Re: Krijg kompozer niet geïnstalleerd
« Reactie #11 Gepost op: 2009/11/12, 20:09:21 »
Kompozer staat onder toepassingen, ubuntu softwarecentrum, en tik in zoeken kompozer