Zo moeilijk is het niet eigenlijk.
Bij de setup van evolution mail krijg je te zien "Welkom (Welcom)" waarna je verder klikt en je "Herstellen via backup (Restore from backup)", ook hier gewoon verder klikken.
Dan krijg je een schermpje waar je jou volledige naam moet invullen en daaronder je telenet e-mail adres. Na dit ingevuld te hebben klik je weer verder.
Hierna krijg moet je het server type kiezen voor de inkomende mail, kies voor
POP. Bij Server typ je
in.telenet.be en daaronder je gebruikersnaam die jij van Telenet zelf gekregen hebt. Als het goed is begint deze gebruikersnaam met een kleine letter gevolgd door 6 cijfers, kijk maar eens op je Telenet contract, daar moet het op staan.
Vink, na dit ingevuld te hebben, helemaal onderaan "Onthoud Passwoord (Remember password)" en klik dan weer door naar het volgende schermpje.
Hier kan je aanvinken of Evolution om de 10 minuten moet checken naar mail of niet. Of je dit wil mag je geheel zelf weten. Verder hoef men niet te doen op deze pagina en klik je weer verder.
Dan heb je het schermpje waar als server type staat
SMTP, laat dit zo staan. Bij Server typ je deze keer
uit.telenet.be, wat verder beneden typ je bij gebruikersnaam wederom jou Telenet gebruikersnaam die je van hun gekregen hebt. En vink ook hier "Onthoud Passwoord (Remember password)" aan. Klik daarna weer verder.
In dit volgende schermpje hoef je alleen je Telenet gebruikersnaam in te vullen en klik je verder.
Nu ligt het eraan of je de nieuwste versie van Ubuntu draait of niet maar bij de oudere versies moet je in Evolution nog even de tijdzone uitkiezen en dan weer verder klikken. Bij de evolution versie in de komende Ubuntu 9.10 hoef dat dus niet meer van die tijdzone aangeven.
Na dit alles gedaan te hebben klik je op "Toepassen (Apply)", als het goed is start Evolution en moet je alleen nog jou Passwoord invoeren wat je aan Telenet heb opgegeven.
Mocht het zo zijn dat je al een account hebt in Evolution en dus niet werkt dan moet je gewoon een nieuw account toevoegen en de zaken afwerken zoals ik hierboven beschreven heb. Als je dat hebt gedaan verwijder je het oude account gewoon.
Om een nieuw account toe te voegen ga je naar "Bewerken (Edit)", dan onderaan die kolom "Voorkeuren (Preferences)" en dan "Toevoegen (Add)".
Dit lijkt mij het op het moment de makkelijkste oplossing voor je en leer je Evolution vanaf het begin goed in te stellen met je Telenet account.
