Nieuws:

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
Heb je de activerings-mail niet ontvangen?

Auteur Topic: lees- en schrijfrechten voor iedereen  (gelezen 3267 keer)

lees- en schrijfrechten voor iedereen
« Gepost op: 2008/03/03, 17:07:36 »
Hoi aldaar,

Op het werk gebruik ik een ubuntu-laptopje in een windowsomgeving met sambaserver. Wij delen hier onze documenten via shares...maar hiermee heb ik een probleempje. Het is nl zo dat de documenten die ik heb gemaakt door mijn collega's niet kunnen geopend worden. Dus: zij hebben geen lees- en schrijfrechten. Hoe kan ik mijn systeem instellen dat indien ik een document of map aanmaak, er onmiddellijk toegang en lees- en schrijfrechten zijn voor andere gebruikers van het netwerk?
Dank.

Offline eendje

  • Lid
lees- en schrijfrechten voor iedereen
« Reactie #1 Gepost op: 2008/03/03, 17:23:17 »
Ik zou niet je home map op die manier sharen, maar een aparte map.

Je moet de pakketen samba en smbfs installeren
een map aanmaken en die delen via Systeem > Beheer > gedeelde mappen
Alle windowsgebruikers aanmaken op je Ubuntu systeem (naam + password)
Een dag niets geleerd is een dag niet geleefd!
Ik blog dus ik besta!
__________________________________________________________
Een vraag? Heb je al eens gekeken op: http://wiki.ubuntu-nl.org/FAQ?

lees- en schrijfrechten voor iedereen
« Reactie #2 Gepost op: 2008/03/05, 13:09:32 »
Hoi,

Even wat verduidelijken. Ik werk alleen op mijn laptop. Het is dus niet zo dat ik alle gebruikers moet toelaten op mijn laptop, noch dat mijn homemap wordt geshared. Nee, we hebben daarvoor een centrale sambaserver. Daarop heeft elk personeelslid een eigen netwerkschrijf. Maar er zijn netwerkschijven die gedeeld worden. Het probleem doet zich daar voor. Als ik een map of document aanmaak, kan niemand die openen. Hoe kan ik dat standaard instellen dat elkeen wel lees- en schrijfrechten heeft?

Offline Johan van Dijk

  • Administrator
    • johanvandijk
lees- en schrijfrechten voor iedereen
« Reactie #3 Gepost op: 2008/03/05, 14:08:10 »
Het gaat dus om een bestand wat op jouw laptop staat en dat via samba gedeeld wordt met je collega's?
Dan moet je in /etc/samba/smb.conf wat opties toevoegen aan de share.

lees- en schrijfrechten voor iedereen
« Reactie #4 Gepost op: 2008/03/05, 15:35:02 »
Nee... het gaat om bestanden die op de server staan. Als ik een bestand bewerk van op de server van op een windows pc dan kunnen collega's nadien hiermee verder werken. Als ik van op mijn ubuntu een bestand bewerk dat op de server staat, dan kunnen collega's dit niet meer openen.

Offline Johan van Dijk

  • Administrator
    • johanvandijk
lees- en schrijfrechten voor iedereen
« Reactie #5 Gepost op: 2008/03/05, 23:10:31 »
Dat is dan een probleem op de fileserver, niet van Ubuntu volgens mij.
Log jij wel in met je eigen gebruikersnaam op die server en de rest van je collega's niet?