Interactief > Testforum
*buntu 12.04: Precise Pangolin: Testrapporten
Sjoerd Broekhuijsen:
Dit topic is alleen bedoeld voor diegene die de 12.04 de Precise Pangolin testen
Voor andere opmerkingen over de Precise Pangolin, ga naar > http://forum.ubuntu-nl.org/test-forum/*buntu-12-04-precise-pangolin/
Als iedereen zich hieraan houdt, blijft dit topic zuiver en alleen voor de testers, dank voor uw begrip.
Andere berichten die geen testrapport zijn, worden onherroepelijk verwijderd, zonder waarschuwing of verwittiging.
*Tekst vrij naar vorige bericht van Vistaus. (en door mij weer regelrecht gejat van Brumm3l, dus nog steeds vrij naar bericht van Vistaus)
Joris Donders:
Kubuntu 12.04 geïnstalleerd op een laptop HP Compac NC8430 - 64bits
Alles werkt naar behoren, zelfs de Bluetoothmodule doet zijn ding.
De ingebouwde SD reader is niet herkend in de harde waren, en de fingerprint-reader ook niet. Is ook geen soft voor blijkbaar.
Pangolin doet het wel Alpha2 met tot nu een hele rits updates, maar er blijven onvoorspelbare crashes van Plasma met een complete bevriezing als gevolg. Zelfs Yakuake of Konsole doet gewoon niets meer. Eigenaardig genoeg geeft het systeem even een melding van een fatale crash en daarna is ie zo dood als een pier. Heel moeilijk om dan te kunnen omschrijven wat er precies fout gaat dan. (Launchpad geeft een aantal soortgelijke situaties weer met de zoekfunctie)
Audio is optimaal, en Clementine doet het uiteindelijk, na een update, zeer goed. Opmerkelijk is dat installeren van Clementine via Muon ineens de update mee aanbiedt.
Thunderbird en het Nederlandse taalpakket samen doen het niet goed, je kan geen mailaccount aanmaken. Workarround: gewoon eerst in het Engels instellen en pas daarna het taalpakket installeren. (Zelf gevonden ;) )
Boottijden zijn zeer goed te noemen; onder de 47 seconden van Bios tot werkend bureaublad. (T.o.v. 11.10 unity is dat toch om en bij 12 seconden verschil) Rekening gehouden met het feit dat dit nog een alpha is, is dat zeer goed te noemen omdat nog niet alles optimaal verloopt.
Aan Plymouth hebben ze blijkbaar nog niets gedaan; het is nog steeds dat brakke systeem waardoor de entree van Kubuntu in feite gewoon een flop is. Maar schijnbaar het dat geen prioriteit volgens Askubuntu.
Joris Donders:
Kubuntu: een grote fout zit er nu nog steeds in. Kies afmelden in het afsluitmenu en je krijgt gewoon een zwart scherm met een vaste cursor en niets is meer mogelijk.
Een reboot levert niets op, opstarten in recover mode al helemaal niet. Mogelijk is het crashen van de X-server een aanleiding naar het afmeldscherm dat om een of andere reden niet getoond wordt. Even gemeld op Launchpad. Dus ik denk dat het inlogscherm nog langs geen kanten werkt. Het probleem is dat ik alles automatisch had gezet waardoor ik te laat dit opmerkte.
Voor de gein heb ik dan maar 2 andere laptops genomen en een installatie gedaan, en inderdaad: daar is dat probleem net hetzelfde. Dus het is niet door een slechte combinatie van hardware en Pangolin. (Geteste laptops: Acer, Dell en mijn testbak HP)
Kan iemand die fout bevestigen of simuleren ?
EDIT: het regent updates voor QT4 dus het is misschien gewoon raadzaam even af te wachten of er updates komen m.b.t. dat inlogscherm en bevriezing.
Joris Donders:
Kubuntu: voor de vertalingen sijpelt langzaam maar zeker een aantal updates binnen, maar het gros (vooral de updater en sommige delen van de soft) is nog steeds niet 100% vertaald. Een goede kennis van Engels is onontbeerlijk om Kubuntu, zoals die nu is, grondig te kunnen uittesten.
Connecten op de Medibuntu-servers middels een extra pakketbron is nog niet mogelijk.
Dus afgegaan op deze extra bijvoegingen;
--- Citaat ---Kubuntu 10.04: deb http://packages.medibuntu.org/ lucid free non-free #Medibuntu
Kubuntu 10.10: deb http://packages.medibuntu.org/ maverick free non-free #Medibuntu
Kubuntu 11.04: deb http://packages.medibuntu.org/ natty free non-free #Medibuntu
--- Einde van citaat ---
heb ik geprobeerd om met Precise non-free en met Pangolin non-free de multimedia te vervolledigen; maar dat is met beiden en niemandsland. (Moet misschien nog gemaakt worden?)
Raadzaam is om Nepomuk te killen in de opstartvoorwaarden gezien het een behoorlijke belasting is voor je systeem, en je hebt er in feite maar weinig aan. (bron asphyxia )
Met de updates is het spontane afbreken van het systeem verdwenen. Blijkbaar hebben de meldingen ervoor gezorgd dat er snel reddende updates zijn gekomen.
Het tempo van updates is hoog; dus in die zin is het goed om elke 4 uren de updater te laten lopen.
Mijn indruk over KDE 4.8 is erg positief te noemen, het enige minpunt is dat niet alle menu-onderdelen direct duidelijk zijn wát ze precies doen of voor verantwoordelijk zijn.
Raadzaam is om de lettertypen te vergroten naar 10 (en niet standaard 9) zodat alles goed weergegeven wordt in alle menu-onderdelen. Je dient wel geduld te hebben want soms met de updates (?) springen die waarden terug naar de standaard 9.
Joris Donders:
Kubuntu: met de TV-out van mijn laptop een test gedaan, en het loopt perfect. Ik heb wel de indruk dat het beeld wat grainy is, maar dat zal eerder aan de kwaliteit van de hardware liggen dan aan het OS. Spijtig genoeg heb ik dat niet getest met W7 of Ubuntu 11.10 of dat beter was.
FF 11 is heel stabiel te noemen, en zelfs sneller dan de getweakte FF 10 (zie tips en trucs). Dus gewoon standaard heb ik een héél snelle browser. Updates voor FF11 komen er niet.
een tip: video downloadhelper is niet compatibel met FF11 theoretisch, maar met add-on reporter kan je hem wel inschakelen en gebruiken, dus werkt wel.
Ook de firewire-poort van mijn laptop werkt 100% goed.
Pauzestand van de laptop werkt out-of-the-box perfect (standaard instelling) en is zelfs sneller in ontwaken dan 11.10 unity. Vooral de ontwaaksnelheid van de networkmanager is een zeer grote plus. Wifi-connectie binnen de 3 seconden na ontwaken.
Nog even uitvogelen hoe ik de prompt voor het wachtwoord kan uitschakelen zodat alles snel en automatisch verloopt. (Askubuntu heeft een aantal oplossingen, maar die werken niet meer in 12.04)
Navigatie
[0] Berichtenindex
[#] Volgende pagina
Naar de volledige versie